5Pcs LJ18A3-8-Z/BY NO Normally Open Inductive Proximity Sensor Switch PNP DC6V-36V M18 3 Wire Detector 8mm
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
14
quantity
Product details
Category
  • Detecting Distance : 8mm(+/-10%);Supply Voltage : DC 6-36V Output Current : 300mA;Detect Object : Iron;Column .
  • Diameter:18mm. Net Weight :14oz;Color : Blue Tone, Black
  • You will receive 5pcs LJ18A3-8-Z/BY Inductive Proximity Sensor Switch.
Model LJ18A3-8-Z/BY
Brand Name BestParts
Style Name Modern
Output Type PNP NO
Part Number LJ18A3-8-Z/BY
Manufacturer BestParts
Material Type Metal
Mounting Type Mount
Measuring Range 8mm
Sensing Distance 8 Millimeters
Included Components 5Pcs Normally Open Inductive Proximity Sensor Switch
Measurement Accuracy ±10%